Hakkımızda

Hakkımızda

Mobilya sektörünün önde gelen mobilya imalatçılarından birisi olan Balıkesir Mobilya 1980 yılından beri mobilya sektörüne hizmet vermektedir.

Balıkesir organize sanayi bölgesinde 18.000m2 açık 8.000m2 kapalı alan üzerinde faaliyetinin sürdüren Balıkesir Mobilya Mobilya imalatı yapmaktadır. 
Yılda 13.200 takım üretim kapasitesine sahiptir. 
Balıkesir Mobilya üretim parkuru; 1 adet kumaş kesim CNC makinesi 4 adet tam otomatik kapitone makinası, 30 adet Dikiş makinası ve yüzü aşkın personelinden oluşmaktadır. 


Yunan Desinatör danışmanlığında Balıkesir Mobilya Ar-Ge departmanı, alanında uzman, yaratıcı, yeniliklere ve gelişime acık, iç ve diş piyasalardaki müşterilerimizin ihtiyaçlarına hızlı çözüm üretebilme kabiliyetine sahip bir kadrosu vardır. 

Bütün bu taleplere cevap verebilmek için Balıkesir Mobilya İlkbahar-Yaz ve Sonbahar-Kıs olmak üzere yılda iki koleksiyon hazırlamaktadır. 

2000 yılından beri İhracat yapan firmamız üetiminin %60’lik kısmını direkt olarak ihraç eden firmamız basta Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir yanına ihracat yapmaktadır. Geri kalan %40’lik üretimini ise iç piyasadaki ihracatçı iş ortaklarımıza vermektedir. 


Müşterilerimizin artan taleplerini karşılamak için ilk hedefimiz üretim kapasitemizi 20.000 takıma çıkartmaktır. 

Mobilya tasarım-dizayn departmanımız tarafından hazırlanan en son koleksiyon’larımızı dünyanın çeşitli bölgelerindeki uluslararası düzeyde düzenlenen Mobilya fuarlarına katılarak müşterilerimizin beğenisine sunmaktayız. 


Müşteri memnuniyetini ve her aşamada sürdürülebilir bir kaliteyi kendisine ilke edinen Balıkesir Mobilya, Üretimin bütün aşamalarında kaliteden ödün vermeden Balıkesir Mobilya güvence altına almak ve müşterilerine uluslararası standartlarda mobilya üretiminde verebilmek için günümüzün en son teknoloji ile donatılmıştır.